Županijsko natjecanje iz talijanskog jezika

Autor: valentina Černeka, 6. 3. 2016.

Osnovna škola Mate Balote Buje bila je 1. 3. 2016. domaćin Županijskog natjecanja iz talijanskog jezika za osnovne škole te srednje škole različitih usmjerenja. U jutarnjim satima učenici i njihovi mentori okupili su se u školskom holu čekajući raspored i početak programa. Nakon milozvučne izvedbe himni te prigodnog kulturno – umjetničkog programa kojeg su upriličili učenici nižih i viših razreda, službeni dio natjecanja otvorila je ravnateljica Rosana Jović toplo pozdravivši sve prisutne. U ime Grada Buja natjecatelje je pozdravio gradonačelnik Edi Andreašić  te  svima poželio dobrodošlicu i puno uspjeha

Samom natjecanju pristupio je 71 učenik u pratnji 39 mentora koji su pristigli iz gotovo svih gradova Istre. Učenici su se natjecali u tri kategorije: osnovne škole - lista A, B i C, srednje škole: gimnazija – lista A i B, strukovne škole – lista A i B te zajednička lista C. Konačni rezultati bili su objavljeni u 15 sati.

Rezultati se nalaze pod OPŠIRNIJE.

U kategoriji osnovnih škola liste A prvo mjesto osvojila je učenica Melisa Kocijančić, OŠ Jože Šurana Višnjan u pratnji mentora Tonija Drandića, drugo mjesto pripalo je Lani Ružić učenici OŠ Marije i Line Umag u pratnji mentorice Martine Baljak dok je treće mjesto osvojila Gloria Gaćan iz OŠ Vladimira Nazora Vrsar u pratnji mentorice Bojane Klobas. Na listi B osnovnih škola prva tri mjesta osvojili su učenici OŠ Poreč pod vodstvom mentorice Anite Sijerković- Radin. Tako je Rubenu Dekoviću pripalo prvo mjesto, Patri Radoš drugo, a  Donatu Bernobiću treće mjesto ukupnog poretka. U kategoriji osnovnih škola liste C pod vodstvom mentorice Andreje Anić istaknuli su se ovi učenici: Tina Sirotić, OŠ Rivarela Novigrad osvojila je prvo mjesto, Tea Sain osvojila je drugo, a Chiara Ferrara iz OŠ Jurja Dobrile Rovinj pod vodstvom mentorice Luciane Maluse osvojila je treće mjesto. Srednjoškolci su također bili predani radu te su to pokazali  ostvarenim  rezultatima. U kategoriji srednjih škola liste A za gimnaziju prvo mjesto osvojila je Klara Človek iz Gimnazije Pula u pratnji mentorice Virne Buršić, drugo mjesto pripalo je Marijani Ferenac Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin u pratnji mentorice Lorene Moscarda, a treće mjesto osvojila je Marina Žužić iz SŠ Mate Balote Poreč pod vodstvom mentorice Danijele Delmoro.  U kategoriji SŠ – liste A Strukovnih škola istaknuli su se sljedeći učenici i mentori: prvo mjesto osvojila je Natalija Orzan uz mentoricu Daisy Ghersinich-Fiškuš TUŠ Antuna Štifanića Poreč, drugo mjesto pripalo je Paoli Bernobich SŠ Mate Balote Poreč u pratnji mentorice Martine Benčić Martinčević, a 3. mjesto osvojio je Natan Radečić iz Gospodarske škole Buje pod vodstvom mentorice Nevenke Vidović.  U kategoriji SŠ – liste C pod mentorstvom Gordane Štrbac, prvo mjesto osvojio je Toni Šterbić  iz SŠ Zvane Črnja Rovinj, drugo Marco Fraccaro iz Gimnazije Pula pod mentorstvom Karin Bolković dok je treće mjesto pripalo Gianni Kozlović iz SŠ Vladimira Gortana Buje u pratnji mentorice Tarite Štokovac.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutom uspjehu.

Barbara Ćaleta Markežić, prof.