Glazbeni događaj " Ljubav bez granica"

Autor: Deniza Gjini, 18. 2. 2024.

U dvorani Pučkog otvorenog učilišta, 15.2.2024., povodom Valentinova, održan je koncert "Ljubav bez granica" kojeg su priredili učenici i učitelji OŠ Mate Balote Buje uz njihove goste. Puna dvorana građana uživala je u izvedbama starijih i novijih ljubavnih pjesama, koje su popraćene pjevanjem i pljeskom publike, u vrlo ugodnom i pozitivnom ozračju.

Na koncertu su sudjelovali: Pjevački zbor mlađeg uzrasta i vrlo brojni Veliki pjevački zbor, Glazbena radionica, učenice Lorena Čečavac i Anamarija Doc iz Posebnog odjela OŠ Mate Balote pod voditeljstvom učiteljice glazbene kulture Denize Gjini. Plesna skupina učenika mlađeg uzrasta pod voditeljstvom učiteljice Ive Spajić te Dramska skupina učenika pod voditeljstvom učiteljice hrvatskog jezika, Barbare Ćaleta Markežić. Voditeljice programa, Maju i Tiju, pripremila je učiteljica hrvatskog jezika Majda Čolak. Svi su sudionici programa oduševili, posebno učenici Posebnog odjela.

Kao glazbeni gosti sudjeluju glazbenik Bernard Udovičić, koji je nekada bio aktivni član Pjevačkog zbora i Glazbene radionice OŠ Mate Balote Buje kao i  Ženska vokalna skupina Romansa pod voditeljstvom Denize Gjini koje je nastala prije 25 godina inicijativom učiteljica iz OŠ Mate Balote Buje.

U sklopu događaja sudjeluje i učenička Zadruga „Servul“ koju vodi učiteljica Vlatka Vidić izlaganjem svojih divnih rukotvorina učenika i učitelja, uz veliku pomoć  i roditelja.

Posjetitelji su na ulazu ukrašeni krasnim, ručno izrađenim broševima i porukama o ljubavi, a prikupljena je donacija za nabavku glazbala za školsku djecu.

Cijeli  je događaj predvođen  timom za organizaciju događaja uz veliku pomoć članova kolektiva, školske zajednice i roditelja.

Sinergija i predani rad ovaj događaj za građane Buje učinila su nezaboravnim.

Velika pohvala i zahvala svim sudionicima i svima koji su nam na bilo koji način pomogli a prikupljenom donacijom u iznosu od 660 eura odmah naručujemo nova glazbala za učenike.

Deniza Gjini, prof., učitelj savjetnik

« Svibanj 2024 »