Dječji tjedan

Autor: Administrator , 9. 10. 2023.

Ove se školske godine  Dječji tjedan obilježavao od 2. do 6. listopada. Tradicionalna je to godišnja manifestacija posvećena djeci s ciljem da potakne djecu u radostima života i bezbrižnog odrastanja, ali i da ukaže djeci na njihova prava i promišljanju o djeci čija su prava ponekad uskraćena.

Organizirali smo niz aktivnosti i iznenađenja za naše učenike. Tjedan smo započeli čašćenjem marendinama i bonbonima. Na prvom nastavnom satu, učenici su se upoznali s Konvencijom o dječjim pravima. S razrednicima su odigrali online igricu Čovječe, ispravi se te razgovarali o dječjim potrebama u školi i gradu. Učenici su osmislili pitanja koja smo krajem tjedna postavili važnim osobama. Posjetili smo ravnatelja naše škole Dražena Hineka, pročelnicu za društvene djelatnosti Grada Buja Nadu Franković, knjižničarku Elisu Piucu te Teu Šuflaj, kustosicu u POU Buje. Učenici su odlično odradili razgovore i bili zadovoljni odgovorima na pitanja koja su im važna.

Za niže razrede, organizirali smo radionice i pričaonice koje su održali psiholog Goran Poropat i knjižničarka Iva Winter-Bistrović, a svaki je razred održao i natjecanje u bacanju papirnatih aviona. Pobjednici iz svakog razreda borili su se u finalu i tako smo dobili najboljeg bacača papirnatih aviona u školi – Manuela Bubolu iz PŠ Kaštel.

Veliko zanimanje učenika izazvao je Dan obrnutih uloga kada su se učenici zamijenili sa svojim učiteljima. Vijesti s terena govore da su bili jako strogi, no pravedni.

Naše učenike u POOS-u su posjetili prvašići i drugašići te s njima proveli dva sata u igri i zabavi.

Za kraj tjedna, učenici u imali marendu iznenađenja popraćenu glasnim pljeskom.

« Svibanj 2024 »