Priznanja i nagrade uspješnih učenika i ekipa osnovnih i srednjih škola

Autor: barbara Ćaleta Markežić, 11. 9. 2017.

I ovu smo školsku godinu započeli svečanom dodjelom priznanja i nagrada Grada Buja za učenike koji su tijekom osnovnoškolskog obrazovanja ostavili trag i ostvarili značajne rezultate u  obrazovanju pokazavši to kroz cjelokupan odgojno-obrazovni rad  sudjelovanjem na županijskim, državnim i drugim natjecanjima. Svestranost naših učenika  oplemenila je  našu školu čije su ime, svih osam godina svoga obrazovanja, ponosno nosili i promicali. Dodjela je održana u gradskoj vijećnici 8. rujna 2017. s početkom u 12,00 sati, a novčane nagrade učenicima, kao i priznanja njihovim mentorima, osobno je uručio gradonačelnik grada Buja Fabrizio Vižintin.

pročitajte više pod opširnije

Nakon uvodnog  gradonačelnikovog pozdrava, uslijedila je dodjela nagrada i priznanja učenicima koji su svih osam razreda svoga školovanja prošli izvrsnim uspjehom. Bili su to redom: Aron Gjini, Ive Šantić, Elda Basara, Vanja Božić, Leo Kojčinović, Lucija Glavičić, David Antonini, Erik Veznaver, Lara Kozlović te Filip Folo koji je ujedno dobio priznanje za 2. mjesto na državnom natjecanju iz talijanskog jezika i za  10 %  najboljih u RH u  natjecanju „Klokan bez granica“ iz matematike.

Nadalje, priznanje i nagradu su dobili: Verena Krastić za 2. mjesto županijskog natjecanja iz geografije te 1. nagradu 48. čakavskog pjesništva u Žminju „Zlatno pero“, Lara Makovac za 2. mjesto na međunarodnom natjecanju „Koroško klavirsko tekmovanje“ te 3. mjesto na međunarodnom natjecanju „San Dona di Piave“ te Lara Vižintin, Filip Vukelić i Elizabeta Jugovac za 10 % najboljih u RH  u natjecanju „Klokan bez granica“ iz matematike.

Kao što je već spomenuto, naše učenike krasi svestranost te su i ove godine, pod vodstvom mentorice Nadije Srebrnić Bakić, nizali rezultate u sportskim aktivnostima. Tako su naši rukometaši dobili priznanje za osvojeno 3. mjesto na državnom prvenstvu školskih sportskih društava te 2. mjesto na županijskom natjecanju, dok su djevojčice također osvojile 2. mjesto na županijskom natjecanju iz rukometa. Učenici koji su sportskim duhom i spremnošću ponosno nosili ime naše škole na mnogim parketima bili su: Matija Velić Marolt, Aron Gjini, Gabriel Paradžiković, Ivan Jakić, Dorian Žalac, David Antonini, Ivor Peruško, Nediljko Bilkić, Leo Kojčinović; Roko Goleš, Žan Radečić, Erik Novoselnik, Gabrijel Matanović, Petar Lucić, Kristian Paradžiković, Lukas Jozić, Emanuel Jakovljević, Emili Peruško, Elda Basara, Lara Rahmanović, Nikol Pujas, Marika Božić, Karolina Mikulčić, Ariana Kernjus, Petra Hrlić, Ilda Basara, Maya Veronica Medica, Leona Gombar, Anja Nikolić, Martina Baković i Tea Šmitran.

I za kraj, priznanje Grada Buja dobili su učenici i učitelji koji su dvije godine sudjelovali u umjetničkom projektu „Čarolija Crnog vrta“ te svojim nastupom osvojili 2. nagradu na Festivalu glazbenog stvaralaštva. Duh zavičaja istarske legende donijeli su učitelji: Brigita Rittgaser, Dražen Hinek, Deniza Gjini, Barbara Ćaleta Markežić i njihovi učenici:Tea Batrnek, Dorotea Damjan Ilda Basara, Elda  Basara, Michelle Drušković, Leona Gombar, Maya Veronicom Medica, Adrian Milin Ungar, Žan Radečić, Lana Balaž, Roko Goleš, Petra Hrlić, Deni Mikac, Ana Valentić, Damir Krezić, Noa Panić, Verena Krastić, Aurora Krastić, Deborah Milokanović, Lara Kozlović, Lucija Vukdedović, Aron Gjini, i Laura Kostelac.

Čestitamo svim učenicima i njihovim učiteljima na izvrsnim rezultatima.

Osnovna škola - Scuola elementare

3.   9:50 - 10:35

Priloženi dokumenti:
obavijest za roditelje.docx

Ispis statistike od 23. 7. 2010.

Prodaja zgrade - natječaj
Priloženi dokumenti: