Završna priredba i svečana podjela svjedodžbi osmih razreda osnovne škole Mate Balote u Bujama

Autor: Filomena Škare Kovačević, 7. 7. 2017.

U srijedu, 5. srpnja, s početkom u 20 sati, ispred osnovne škole su se okupili roditelji, prijatelji, obitelj, nastavnici i osoblje, te učenici koji su stigli da svojim prisustvom uveličaju ovu svečanu prigodu – odlazak učenika i učenica iz osnovne škole koja je bila njihov drugi dom proteklih osam godina. U predvorju škole okupilo se stotinjak uzvanika, među kojima i gradonačelnik Buja, gospodin Fabrizio Vižintin, koji se odazvao pozivu učenikâ da s njima podijeli ovaj svečani trenutak.

više pod opširnije

Uz pregršt pjesama, inovativnih aranžmana te bogati program, učenici su samostalno vodili priredbu te između svake točke pronašli riječi zahvale roditeljima, nastavnicima i jedni drugima. Od modernih obrada pop pjesama, pa do tradicionalnih istarskih instrumentala, pronašlo se tu nečega za svačije uho.

Iznenađenje večeri ponajprije za učenike bila je Powerpoint prezentacija „Generacija osmih razreda 2016./2017.: Kroz djetinjstvo“, koju su razrednice osmih razreda, nastavnice Filomena Škare i Ivana Kosanović, u potpunoj tajnosti i suradnji sa roditeljima učenika, priredile i „darovale“ svojim razredima. Osmaši su tako mogli kroz fotoalbum pratiti svoju mladost, od najranijih dana pa sve do osmog razreda, oduševljeno prateći putove života jedni drugih.

Nakon pokoje suze, mnogo smijeha i emocija, uslijedilo je iznenađenje za razrednice i sve nastavnike: učeničko oproštajno pismo školi, te svi darovi i znaci pažnje koje su učenici iskazali i poklonili članovima Nastavničkog vijeća škole. Pritom se izrazito zahvaljujemo obitelji Kozlović, na njihovoj velikodušnoj donaciji fondu učeničkih darova.

Nakon uzbudljivog i bogatog glazbenog programa, slijedio je i onaj službeni dio – svečana podjela svjedodžbi. Osim zavidnog broja izvrsnih ocjena, te odličnih uspjeha, ova generacija osmih razreda se uistinu može pohvaliti fantastičnim sportskim, umjetničkim i literarnim postignućima, te zapaženim nastupima na svim poljima, što se i očitovalo u broju pohvalnica, zahvalnica i nagrada od strane Učiteljskog vijeća.

Tu su, naposljetku, i učenici koji su svih osam godina svog školovanja prošli sa odličnim uspjehom, a to su Elda Basara, Vanja Božić, Aron Vincenc Gjini, Leo Kojčinović, Ive Šantić, David Antonini, Filip Folo, Lucija Glavičić, Lara Kozlović i Erik Vesnaver.

Po završetku službenog programa, razrednice osmih razreda pozvale su sve prisutne da im se pridruže u vrtu ispred škole, gdje smo zajednički mogli uživati pod svjetlima uljnih baklji, u bogatom domjenku i ugodnom druženju. Iskreno se zahvaljujemo svim uzvanicima, koji su svojim dolaskom uveličali našu večer, svim roditeljima koji su vrijedno organizirali i priredili domjenak, učiteljici Denizi Gjini, voditeljici predivnog glazbenog dijela programa, našoj kolegici Luizi Spać, na svesrdnoj pomoći tijekom čitave večeri, a poglavito našem gradonačelniku, g. Fabriziju Vižintinu, zbog čijeg su dolaska učenici i svi okupljeni izrazito ponosni.

Učiteljice: Ivana Kosanović i Filomena Škare

3.   9:50 - 10:35

Priloženi dokumenti:
obavijest za roditelje.docx

Ispis statistike od 23. 7. 2010.

Prodaja zgrade - natječaj
Priloženi dokumenti: