Dani poticajne nastave - BAJKE

Autor: Administrator , 8. 4. 2014.

Kao i proteklih jedanaest godina, OŠ Mate Balote održava poticajnu nastavu od 8. do 11. travnja. Poticajna nastava potiče maštu i kreativnost te kao takva obuhvaća razne teme. Ovogodišnja tema su BAJKE.

U radionicama sudjeluju učenici svih razreda pa krenimo redom. Prvašići su sa svojom učiteljicom Silvanom Čulinom i s učiteljicom Tanjom Jurčić osmislili i izradili krajolik bajke Regoč te nam to sve hrabro predstavili na pozornici. Mali bajkotvorci iz drugog razreda izradili su taktilnu slikovnicu uz pomoć svoje učiteljice Brigite Rittgasser, koju smo mogli prolistati na izložbi. Učiteljica trećeg razreda Iva Spaić uvježbala je prave male profesionalce koji su predstavili svoju radionicu Moderna Šuma Striborova glumom, pjevanjem i plesom. U četvrtome razredu osmišljavale su se nove bajke uz mentorstvo učiteljice Ružice Stošić koje smo također mogli pogledati na izložbi. I u područnim školama su učenici bili jako kreativni. Učitelj Gerald Brozolo je sa svojim učenicima iz Kaštela i Momjana izrađivao bajke u stripu koje su složili na veliki pano, a učiteljice Marija Ražman i Klavdija Rakovac upriličile su sa svojim mališanima Snjeguljicu koju su odglumili na pozornici. U Brtonigli su učiteljice Linda Ahel Arsić i Danijela Možar vodile radionicu Ogledalce, ogledalce moje, no to ogledalce učenici nisu pitali najljepši na svijetu tko je, nego su ga pitali koje su njihove mane i vrline te ih zapisivali kako bi na manama kasnije mogli poraditi. U Posebnoj odgojno-obrazovnoj skupini izrađivali su Ivicu i Maricu, ali samo od recikliranih materijala.

Učenici viših razreda bili su kreativniji nego ikad pa su tako nastale svakojake radionice. U radionici Kazalište sjena s učiteljicama Sonjom Buljević i Natašom Bezić učenici su osmislili neobičnu bajku. Dovoljno je da kažemo da se u toj bajci zločesta maćeha ne obraća svome ogledalu da ga upita tko je najljepši na svijetu nego svome iphonu. Radionica Naša bajka koju su vodile učiteljica Nadija Srebrnić-Bakić i psihologinja Milena Ćupić izradila je kostime i osmislila koreografiju za bajku Plesna haljina žutog maslačka koju smo mogli vidjeti na pozornici. Učitelj Josko Modrić i njegova skupina učenika izabrali su bajku Carević Ivan, sivi vuk i žar ptica za koju su izradili scenu te ju odglumili. U ova četiri dana nastala je i velika Čarobna knjiga bajki na radionici učitelja Senije i Rasima Mandžuke. Bila je tu i jedna slastičarska radionica. Naime, u njoj je učiteljica Nensi Mikulić sa svojim učenicima umijesila, ispekla i ukrasila slasnu kućicu od kolačića. Jedina radionica na talijanskome jeziku bila je radionica Cappuccetto rosso učiteljice Klaudije Babić-Rihter koju su nam učenici predstavili na pozornici. Učiteljica Aleksandra Bazina i njezini učenici bavili su se zmajevima u bajkama, izrađivali su origami, crtali te sve to predstavili na izložbi.  Nisu bajke što su nekada bile bio je naziv kreativno-filmske radionice učiteljice Ivane Kosanović. Ova je radionica bila zaista posebna, a učenici su imali i svoj blog kojeg su vodili pa ga pogledajte. Izradili su i plakat koji smo vidjeli na izložbi. Nije izostala ni Lutkarska radionica koju je vodio naš knjižnjičar Dražen Hinek, a nastale su odlične lutke i scena te učenička izvedba. Učitelj Mate Lešina i učenici u njegovoj radionici snimali su Bajkoviti film koji nas je sve zabavio i nasmijao, a učiteljica Deniza Gjini je sa svojim učenicima osmislila i skladala pjesmu posvećenu bajkama. Posljednje, ali ne i manje važne radionice koje spominjemo su Novinarsko-fotografska Grupa za tehničku potporu. Voditeljice Vesna Tubak, Filomena Škare, Ana NIlaš i Tihana Radanović marljivo su sa svojim učenicima fotografirale, intervjuirale i pratile sve ostale radionice te izrađivale PowerPoint prezentaciju i bilten Školske ćakule te su se svi skupa potrudili da predstavljanje ovih poticajnih dana protekne u najboljem redu. Imali smo i goste iz Pišeca i iz talijanske bujske škole koji su uživali s nama i upotpunili ovaj projekt. Naš je rad popratila i televizija pa pogledajte prilog TV Istre, a fotografije možete pogledati ovdje.

Osnovna škola - Scuola elementare

3.   9:50 - 10:35

Priloženi dokumenti:
obavijest za roditelje.docx

Ispis statistike od 23. 7. 2010.

Prodaja zgrade - natječaj
Priloženi dokumenti: