Osvojena Zlatna plaketa na 61.Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu

Autor: Deniza Gjini, 4. 5. 2018.

Zbor mlađeg uzrasta naše škole na 61. Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu osvojio je visoku nagradu. Zlatnu plaketu s osvojenih 90,40 bodova, plasirajući se među četiri „zlatna“ zbora, na 4. mjestu po poretku. S obzirom da je naš zbor sudjelovao po prvi puta na državnom natjecanju, u velikoj konkurenciji od dvadeset zborova, neizmjerno smo ponosni na naš rezultat.

Tijekom 2. i 3. svibnja na 61. Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži nastupalo je 40 pjevačkih zborova u raznim kategorijama, s ukupno 1.400 sudionika. Svečanost natjecateljskog karaktera organizirana je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Agencije za odgoj i obrazovanje, Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Varaždinske županije i Grada Varaždina.

više pod opširnije

Zbor mlađeg uzrasta OŠ Mate Balote Buje natjecao se u najbrojnijoj, A kategoriji te se predstavio sljedećim programom:

1. N. Hercigonja / D. Lukić: Šaputanje
  2. Taize: Alleluia, dvoglasna, a capella
  3. P. Gotovac: Pusti snovi - zadana skladba
  4. F. Schubert / V. Zganjer: Beskrajna sreća

Učenici koji su predstavili školu na natjecanju su:

FILIP BALAŽ, MILA GOLEŠ, TEA GRBAC, LUCIJA GUSAK, NICOL CINDRIĆ, RAYAN VIŽINTIN, LARA BISTROVIĆ, ERIKA BOŽIĆ, MELISSA BOŽIĆ, PETRA ANTONIA JERMANIŠ, RASEL ĐURĐEVIĆ,  LUCIA PROKOPLJEVIĆ, MARTINA BUBOLA, LANA ĐURČEVIĆ, MONIKA BOGOLIN, LANA OMERČEVIĆ, ENA DUPANOVIĆ, RINA PAOLETIĆ,  MELISA ĆOSIĆ, ALEX LABINJAN, MERY VEZNAVER, TONI GRBAC, GEA SOPHIA HAČEK, MARISA PERVIZ, ERIK DOLIĆ, PAOLA GAŠPARIĆ, NICOLINA BAJIĆ, THOMAS MATIJEVIĆ, MELANI VODOPIJA,  DOROTEA VUKDEDOVIĆ, NIKA ČOLAK, ANDREA VILLANOVICH, LEO DUPANOVIĆ, TEA BATRNEK

Korepetitorica na glasoviru bila je Antonella Picinić, kojoj se ovom prigodom zahvaljujemo na suradnji. Dirigentica zbora je učiteljica glazbene kulture Deniza Gjini. U pratnji učenika tijekom natjecanja bile su i učiteljice Senia Matešić Mandžuka i Sonja Stojnić, koje su u svemu pomagale tijekom boravka i organizacije.

Svi učenici uz učiteljicu pripremali su se tijekom cijele školske godine te većim intenzitetom tijekom drugog polugodišta, realizirajući pripreme za Županijsko natjecanje, gdje su osvojili prvu nagradu, te poslije za državno natjecanje. Probe su, osim redovitog rasporeda, održavane intenzivno, svakodnevno tijekom više tjedana te se svakom djetetu zahvaljujemo na izuzetnom trudu i zalaganju. Pored svih školskih obveza, kao i ostalih poslijepodnevnih aktivnosti i angažmana, pokazali su odanost školskim aktivnostima i ozbiljan pristup prema radu nesebičnom posvetom. Tijekom putovanja iskazali su se uzornim ponašanjem, a nastup su izveli ostavljajući svoje srce preko svojih glasova u divnoj, impozantnoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu.

Dva dana nezaboravnog i neprocjenjivog  iskustva, puni dojmova, upotpunili smo i odlaskom u krapinski Muzej pračovjeka.

Zahvaljujemo roditeljima, koji su nam bili velika podrška te svim članovima  kolektiva škole, koji su na bilo koji način pomogli tijekom priprema.

Učenicima od srca čestitam na ustrajnosti, suradnji, posveti, povjerenju. Njihovim radom itekako doprinose njegovanju zborske glazbe umjetničke razine, njegovanju umjetničkih vrijednosti te iskazivanju ljubavi prema glazbi. Osvojena zlatna plaketa sjajno je zaokružila 70. obljetnicu djelovanja naše škole. Draga djeco, ponos ste naše škole i ponos našega grada!

Deniza Gjini, prof.