Jednodnevni izlet petih razreda na otoku Krku

Autor: Filomena Škare Kovačević, 23. 4. 2018.

Razredni odjeli 5.a i 5.b, u pratnji razrednica F. Škare, K. Babić – Rihter te vjeroučitelja J. Modrića, posjetili su otok Krk dana 19. travnja 2018., kako bi zajednički istražili ljepote otoka, prirodna bogatstva te dugotrajnu kulturnu baštinu.

Nakon okupljanja, zaputili smo se u ranojutarnjim satima, u pravcu otoka Krka, drugog najvećeg otoka Republike Hrvatske. Po dolasku, otkrivali smo raznoliki svijet faune špilje Biserujke. U mjestu Jurandvor, razgledali smo crkvu sv. Lucije, gdje je ujedno bila organizirana i prigodna radionica za učenike. Učili smo zajednički glagoljati, upoznali se s pismom glagoljice, a potom posjetili najljepšu plažu otoka Krka u Baškoj.

Nakon pauze za ručak, uslijedilo je slobodno vrijeme. Potom smo se zaputili brodićem u posjet obližnjem otočiću Košljunu, na kojem se nalazi dugogodišnji franjevački samostan. Obilazeći povijesno zdanje samostana, otkrivali smo raznolik profani život otoka tijekom minulih godina; kao i njegovu floru i faunu; dokumentiran bogatom zbirkom franjevaca.

U popodnevnim satima razgledali smo užu jezgru grada Krka, s pauzom za slobodno vrijeme no i za ispunjavanje interaktivnog grupnog kviza u kojem su naši učenici pokazali zavidno znanje. Učiteljice se zahvaljuju odabranoj turističkoj agenciji, njezinom jedinstvenom vodiču kao i vozaču, te pohvaljuju učenike za primjereno ponašanje tijekom cijelog izleta.

Priredila: F. Škare, prof.