Likovna radionica "Street art"

Autor: Administrator , 30. 3. 2017.

Likovna radionica „Street art“ krenula je s izvedbom grafita i u našem gradu. Prošli četvrtak su učenici odlično naslikali grafit hobotnice. Grafit se nalazi u podnožju stubišta zgrade srednje škole, preko puta Konzuma. Drugi se grafit nalazi na pločniku  uz zgradu POU-a, gdje su postavljeni stupići.

Nakon dvije intervencije na zidovima ispred škole, ovo je bio malo veći izazov. Pripremali smo se u učionici tjednima prije. Učenici su crtali skice, izrezivali šablone i pripremili kompletan materijal. Najzanimljiviji dio rada svakako je bilo slikanje sprejevima na asfaltu. U jednom trenutku, pridružio nam se i gradonačelnik Edi koji se oduševio našim radom.

Učenici su se odlično zabavljali, stekli novo iskustvo, dobili nove inspiracije, te na njihov način pridonijeli estetskom i umjetničkom izgledu našeg grada. Kao voditeljica radionice, jako sam zadovoljna i ponosna na njihov rad.

Ovom prilikom se zahvaljujem našem gradonačelniku koji nam je dao zeleno svijetlo za ove dvije intervencije.

Učenici „Street arta“: Damir Krezić, Tea Šmitran, Karolina Mikulčić, Elizabeta Jugovac, Klaudija Franjkić, Sara Štrucelj, Vanja Božić, Aron Vincenc Gjini i Ive Šantić.

Voditeljica: Nataša Bezić