Održana 2. književna večer 4. a razreda

Autor: Silvana Čulina, 10. 3. 2017.

U utorak, 7. ožujka 2017. u Osnovnoj školi Mate Balote Buje održana je pjesnička večer učenika  4. a razreda  pod nazivom  Žena u poeziji.

Organizatorica večeri, učiteljica Silvana Čulina, na početku večeri pozdravila je sve nazočne roditelje i učenike. U uvodnoj riječi dala je kratak osvrt o temi  večeri i najavila sudionike.

Sudionici pjesničke večeri bili su roditelji i učenici: Melisa i mama Samira Ćosić, Erik i mama Rifeta Dolić, Ena i mama Irena Katalenić, Rina i mama Božica Paoletić, Marisa i mama Jasminka Perviz, Melani i tata Dragan Vodopija.

U lijepoj i ugodnoj atmosferi roditelji i učenici predstavili su književni rad i čitali su stihove Vesne Parun, Zlate Kolarić–Kišur, Antuna Gustava Matoša, Pabla Nerude, Silvija Strahimira Kranjčevića, Jacquesa Préverta, Dragutina Tadijanovića, Grigora Viteza, Stanislava Femenića i Zvonimira Baloga. Rinina mama, Božica Paoletić,  pročitala je svoju pjesmu koju je napisala za tu priliku i time pokazala da i među roditeljima ima samozatajnih stihotvoraca.

Publika je s velikim zanimanjem pratila čitanje u izvedbi roditelja i učenika te ih nagradila velikim pljeskom. Učenici su bili pristojni. Pozorno su slušali svoje školske prijatelje i njihove roditelje.

Cilj 2. književne večeri, promicanje knjige i popularizacija čitanja, u potpunosti je realiziran. Roditelji su iskazali svoje oduševljenje i prijavili se za sudjelovanje na sljedećoj književnoj večeri.

Zahvaljujemo

Napisala: Silvana Čulina, dipl. uč.