8. likovni natječaj Ex tempore

Autor: Silvana Čulina, 16. 9. 2016.

Povodom Dana grožđa, 16.9.2016. u Bujama, održan je 8. Likovni natječaj Ex tempore u organizaciji i pod pokroviteljstvom TOŠ „Edmondo De Amicis“ Buje. Tema natječaja bila je „Buje, prozor na…“. Na natječaju su sudjelovali učenici 3. i 4. razreda talijanskih osnovnih škola  iz Buja, Novigrada, Umaga i Sečovlja, hrvatske osnovne škole Mate Balote Buje te talijanski i hrvatski dječji vrtići iz Buja.

Učenici su se okupili ispred TOŠ „Edmondo De Amicis“ gdje je izvršena prijava na natječaj i pečatiranje papira. Nakon toga, ravnateljica TOŠ, Katia šterle Pincin,  otvorila je 8. Ex tempore i zaželila učenicima uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju. U pratnji svojih razrednica, učenici su krenuli do Starog grada gdje su crtali i slikali vizure grada Buja.

Likovni radovi učenika predani su Komisiji za odabir najboljih radova u TOŠ.

Pri zaključivanju natječaja, ravnateljica TOŠ proglasila je tri najbolja učenička rada trećih razreda i tri najbolja rada četvrtih razreda. Svim se sudionicima, i njihovim mentorima, zahvalila na sudjelovanju.

U kategoriji trećih razreda prvo mjesto je osvojio učenik naše škole Filip Vukelić, mentorica Ružica Stošić.

U kategoriji četvrtih razreda sva tri mjesta  osvojili su naši učenici, mentorica Silvana Čulina i to: 1. mjesto Leo Dupanović, 2. mjesto Dorotea Vukdedović i 3. mjesto Rina Paoletić.

U holu škole organizatora  postavljena je izložba likovnih radova učenika koji su sudjelovali na natječaju.

Podršku svim učenicima došli su pružiti učenici i učitelji POOS Buje i korisnici Centra za inkluziju Buje.

Silvana Čulina, dipl. uč.