Likovno-literarni natječaj „Povist mista moga“

Autor: Filomena Škare Kovačević, 16. 5. 2016.

„ Potreba da istražuje svoje korijene, jezik, tradiciju svojih predaka, narodne običaje mjesta u kojem je rođen i u kojem živi te odjeke u svakodnevnom suvremenom životu tiha je i stalno prisutna čovjekova misao koju on manje-više svjesno živi.  Čovjek našeg kraja u tome nalazi dublji smisao vlastitog postojanja i odjenuto u fino tkanje sitnica koje ljubomorno čuva od propadanja u sjenovitim kutovima svojih naslijeđenih kamenih kuća, konoba i sjećanja nastoji prenijeti na mlade naraštaje i tako ih oteti iz zaborava…“

(Iz propozicija natječaja)

Iz navedenog proizašla je zamisao o likovno- literarnom natječaju „Povist mista moga.“

6. likovno –literarni natječaj kojeg je ove godine raspisala OŠ Rogoznica kao motiv/poticaj za ovogodišnje literarne i likovne radove bila su neobična i strašna bića iz narodne predaje.

Sa svojim literarnim radovima na natječaju su sudjelovali i naši učenici (polaznici Radionice kreativnog pisanja). Među nagrađenim i pohvaljenim radovima, nagrađen je rad Verene Krastić, 6.b „Neobična priča“, a pohvaljen rad Ive Šantića,7.b „Vještica i Zvijer“ (mentorica: S. Buljević). 19.5.2016.  prisustvovali smo središnjoj svečanosti Dana škole OŠ Rogoznica na kojoj su dodijeljene nagrade i pohvale učenicima koji su sudjelovali u natječaju. Ovom prilikom najtoplije se zahvaljujemo domaćinima na ugodnim trenucima koje smo proveli u njihovoj školi.

Čestitamo!

Priredila: S. Buljević