Tijek realizacije projekta zavičajne nastave: Mjuzikl "Čarolija crnog vrta"

Autor: valentina Černeka, 16. 5. 2016.

Realizacija projekta zamišljena je u tri faze.

Tijekom prve faze realizacije projekta u  prvom obrazovnom razdoblju radilo se na istraživanju i na stvaralačkom području – ideje i njihovo osmišljavanje, prilagođavanje, razrada, pisanje libreta, osmišljavanje glazbe, razrada uloga i dijaloga.

Druga faza, koju smo započeli u drugom obrazovnom razdoblju, obuhvaća prilagođavanje i uvježbavanje scenskih ulomaka, šivanje kostima i izrada scenskih rekvizita. Kad se ulomci uvježbaju, slijedit će spajanje brojeva i postavljanje našeg uratka u obliku glazbeno-scenskog djela na pozornici.

Treća faza obuhvaća intenzivno uvježbavanje svih brojeva za scenski nastup, spajanje scena i slika, uvježbavanje i pripreme za prezentaciju projekta (pogledati pod Opširnije).

U međuvremenu, 6. svibnja 2016. predstavili smo mjuzikl "Čarolija crnog vrta", na Prezentaciji projekta zavičajne nastave u Spomen domu u Pazinu. Kostimi i sama prezentacija oduševili su sve prisutne.

Svečana premijera mjuzikla "Čarolija crnog vrta", održati će se u kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Buje 9.lipnja u 19.00.

Detaljnije izneseno, do sada je odrađeno slijedeće:

- istraživanje i proučavanje legendi s Bujštine

- istraživanje radova o legendama Bujštine sadašnjih i bivših učenika

- odabir legende (odabrana je legenda o Brtonigli bivše učenice Doris Prenc)

- sastanak, razrada radnje, scene, slike, dijaloga

- pisanje libreta po odabranoj legendi

- pisanje tekstova za songove

- početak uvježbavanja učenika dramske radionice, rad na tekstu, gluma

- početak skladanja glazbe, instrumentalne dionice, songovi

- skladanje glazbe s učenicima kreativne glazbene radionice

- usklađivanje glazbe uz scenski prikaz

- uvježbavanje uloga s glumcima individualno te u skupinama (ansambl)