Sportski dan 18. ožujka 2016.

Autor: valentina Černeka, 4. 4. 2016.

Na svu sreću imali smo lijepo vrijeme i uspjeli smo realizirati već dugo pripreman sportski dan.

Ove je godine  taj dan bio u temi atletike, prikaza i gostovanja rukometnog klupa te već tradicionalnog među razrednog  takmičenja u odbojci i nogometu.

Prvi dio sportskog dana u trčanju krosa sudjelovali su svi učenici. Trčali smo prema kategorijama: djevojčice i dječaci i odvojeno 5. i 6. razredi te 7. i 8.  Razredi . S obzirom je cilj bio pored starta, svi učenici i nastavnici navijali su i bodrili pristigle već umorne trkače . To je u veliko pridonijelo lijepoj i sportskoj atmosferi.

REZULTATI:

Djevojčice                                                             Dječaci

1.Karolina Mikulčić 6b                                           1.Gabriel Paradžiković 6b

2.Lana Lukić 6a                                                    2.Leon Dragojević 6b

3.Ilda Basara 5a                                                   3.Patrik  Veznaver 5b

Djevojčice                                                           Dječaci

1.Debora Milokanović7a                                        1.Patrik Jakovljević8b

2.Sara Krezić7a                                                    2.Ivan Jakić 7a

3.Elda Basara7b                                                  3.Lorenzo Gorjan 8a

Višeboj: skok u dalj, skok u vis, sprint, bacanje medicinke prošli su svi učenici.

Niži razredi su u to vrijeme igrali između sebe graničara, pljočkanje, skakanje u vrećama, štafetne igrice te potezanje konopa. Točno u 10 sati u dvorani je organiziran prikaz i ogledni trening rukometnog kluba pod vodstvom nama već poznatog trenera profesora Sergeja Martinovića. U pomoć su se uključili i neki roditelji. Dvorana je bila prepuna jer su pozvani kao gosti i učenici iz Oprtlja te učenici naše susjedne škole Talijanske osnovne škole Edmondo de Amicis. Neki učenici su se i rado uključili u trening.

Nakon uspješnog prikaza u dvorani nastavilo se sa sportskim natjecanjima i veselim igrama. Uspjeli smo odigrati većinu utakmica ali nismo stigli odigrati finale koje ćemo održati za Dan škole. Veliki doprinos za ovaj uspješan sportski dan treba zahvaliti ne samo učenicima koji su se ponijeli sportski i držali se svih pravila te se trudili za što bolji rezultat nego i nastavnicima koji su cijelo vrijeme navijali bodrili i podržavali svoje razrede. Slike možete pogledati u foto-galeriji.

SPORTSKI POZDRAV od Nadije Srebrnić Bakić