Veliki uspjeh naših učenika na županijskim natjecanjima

Autor: valentina Černeka, 12. 3. 2016.

Nakon provedenih školskih natjecanja u siječnju i veljači, naši učenici su se plasirali na županijska natjecanja i tamo postigli iznimne rezultate.

Na Županijskom natjecanju iz matematike, koje se održalo u Osnovnoj školi Vidikovac, Pula sudjelovali su učenici Filip Folo i Elizabeta Jugovac u pratnji profesorice Nensi Mikulić. Filip je u kategoriji sedmih razreda osvojio 5. mjesto, a Elizabeta u kategoriji šestih rezreda osvojila je 12.mjesto.

Na Županijskom natjecanju iz talijanskog jezika, održanom u našoj školi sudjelovali su učenici 8.razreda Daniel Labinjan i Nicol Tarlao pod vodstvom profesorice Klaudije Babić Rihter. Daniel je osvojio sedmo mjesto, a Nicol četvrto.

Na Županijskom natjecanju iz likovne kulture održanom u Potpićnu, rad našeg učenika Doriana Žalca iz 7.razreda izabran je kao 6.najbolji od 170 radova, te je poslan na državno natjecanje. Mentorica je profesorica Nataša Bezić.

Na Županijskom susretu LIDRANO, održanom u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Pazin, sudjelovalo je naše Kazalište sjena „ViAK“ s predstavom „Sanjam“. Naša predstava dobila je izvrsne kritike prosudbene komisije, te je prva na listi predloženih za državnu smotru.

Učenici koji su sudjelovali u predstavi:  Karolina Mikulčić, Leona Gombar, Maya Veronica Medica, Michelle Drušković, Elizabeta Jugovac, Damir Krezić, Sara Krezić, Ive Šantić, Elda Basara, Ilda Basara, Melisa Bulić. Mentorica je profesorica Nataša Bezić.

Na Županijskom susretu LIDRANO, sudjelovao je i naš učenik Ive Šantić sa svojom pjesmom Sanjarenje, pod vodstvom profesorice Barbare Ćaleta Markežić, te školski listi VOX (urednica Tea Šmitran), pod vodstvom profesora Dražena Hineka. I ovi radovi su predloženi za državnu smotru.

Na Županijskom natjecanju iz kemije koje je održano u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrila Pazin, naš učenik Filip Folo, pod vodstvom profesora Mate Lešine,  postigao je šesto mjestu.

Na županijskom natjecanju iz biologije, naš učenik Ive Šantić, pod vodstvom profesora Mate Lešine osvojio je sedmo mjesto.

Čestitamo svima na uspjehu!!!