Dječji tjedan 5.- 9.listopada 2015.godine

Autor: Valentina Černeka, 6. 10. 2015.

Svake godine u prvom punom tjednu listopada u Hrvatskoj se obilježava Dječji tjedan. Ove godine Dječji tjedan počinje u ponedjeljak, 5. listopada 2015. i završava u nedjelju, 11. listopada 2015.

Dječji tjedan je vrijeme naglašavanja važnosti promicanja prava djece koja su garantirana Konvencijom o pravima djeteta, kao i pravo vrijeme da se podsjetimo na našu zajedničku odgovornost za poštivanje dječjih prava i odgovaranje na potrebe djece.

Osnovna škola Mate Balote Buje svake godine već tradicionalno obilježava Dječji tjedan kako bi podsjetila na važnost ovog životnog razdoblja sve sudionike života djeteta, a ovo su aktivnosti koje smo pripremili:

U ponedjeljak je učenike na ulazu u školu dočekalo slatko iznenađenje. U utorak je Dan obrnutih uloga: učenici pokušavaju biti učitelji, stručni suradnici, ravnateljica dok ćemo se mi – njihovi učitelji, ponovo „vratiti“ u školske klupe, djeci vrlo zanimljiv i poučan.

Kod dežurnog učenika nalazi se prigodan pano s citatima o djeci. Na satovima razrednika održati će se prigodne radionice. Na satovima povijesti djeca će čuti nešto o nastanku Konvencije o pravima djeteta.

Nismo zaboravili ni na naše učenike s teškoćama u razvoju. Njih će posjetiti učenici 4.r. koji će ih uveseliti prigodnim programom. Učenici s teškoćama u razvoju posjetiti će gradonačelnika grada Buja, gospodina Edija Andreašića.

Petak je filmski dan, učenici od 1. do 8. razreda posjetit će Pučko otvoreno učilište gdje će im na velikom platnu biti prikazani filmovi. Učenici od 1.-4.r  pogledat će animirani film Avanture neustrašivog Teda, a učenici od 5-8. pogledat će Zluradu- Gospodaricu zla, filmski fantastični triler o zloj vili Zluradi iz Disneyevog crtanog filma Trnoružica.

Draga djeco, želimo vam veseo Dječji tjedan!!