Završna priredba "Zvjezdana prašina"

Autor: Dražen Hinek, 8. 7. 2015.

12.  lipnja 2015. godine, povodom završetka škole, učenici Osnovne škole Mate Balote Buje pripremili su završnu priredbu drugim učenicima, kao i roditeljima, bakama, djedovima kako bi pokazali svoj cjelogodišnji rad u određenim školskim radionicama.

Tu čarobnu večer ispunili su mentori i njihovi učenici, a kroz program nas je vodio talentiran i duhovit dvojac – Deborah Milokanović i Edi Kačarik.

Večer jer otvorila kazališna skupina ViAK, sa svojom predstavom pod nazivom ''San'' i pod vodstvom učiteljice Nataše Bezić. Zatim je nastupala dramska skupina  s predstavom ''I have a dream'' pod vodstvom učiteljice Barbare Ćaleta Markežić te Dražena Hineka. Predstava je pokazala kako u svijetu nedostaje sanjarenja te slobodne volje, a nalazimo previše diskriminacije. Ovu nam je čarobnu noć nastavila plesna skupina pod vodstvom učiteljice Nadije Srebrnić Bakić te je poslije njih nastupala još jedna plesna skupina ''FLY TEAM'' pod vodstvom učiteljice Ive Spaić.

Narodne nošnje, narodne običaje i narodni ples predstavila nam je folklorna skupina pod vodstvom Danijele Možar.

Završne točke su nam pripremili školski zboraši i školski bend, pod ravnanjem učiteljice Denize Gjini, te su nam uveselili kraj programa.

Dogodine ćemo sanjati na istome mjestu, a možda i u isto vrijeme!

Edi Kačarik i Nikita Lovrinčević, 8.b