Veliki uspjeh Kazališta sjena

Autor: Dražen Hinek, 20. 2. 2015.

Skupina talentiranih osnovnoškolaca pridružili su se izvannastavnoj aktivnosti, Kazalištu sjena, koju vodi učiteljica likovne kulture Nataša Bezić. Tako je započela priča čiji tijek nismo mogli ni sanjati.

Jednoglasno smo se dogovorili i odlučili prikazati prizore iz života Anne Frank koje bismo prikazalai na LiDraNu. Naša je učiteljica uložila puno truda i vremena kako bi zajedno s nama što bolje ostvarila naše ideje. Tijekom proba, naša je priča poprimala nove oblike. Obogaćena glazbom, likovnim, dramskim pa i plesnim izričajima, pretvorila se u pravo remek-djelo koje smo nazvali Riječi iz sjene.

Prvi put smo nastupili u Novigradu na međuopćinskom natjecanju te smo oduševili prosudbeno povjerenstvo koje nas je ''poslalo'' na županijsko natjecanje. Oduševljena našim nastupom, ravnateljica novigradske osnovne škole pozvala nas je da prikažemo našu predstavu učenicima osmog razreda i mi smo to rado prihvatili.

Nakon toga su uslijedile pripreme za županijsko natjecanje koje se održalo u Puli u Istarskom narodnom kazalištu. Konkurencija je bila jaka i uplašili smo se da je to kraj našeg putovanja. No, trud naše učiteljice i svih nas se itekako isplatio; dobili smo najbolje kritike te smo izabrani i predloženi, na razini Istarske županije, za državnu smotru LiDraNo.

O našem uspjehu možete pročitati i u Glasu Istre, a djelić te čarobne atmosfere donosimo vam u galeriji fotografija.

Ijan Prelac, 8.b

NAJNOVIJA VIJEST VEZANA ZA GORE NAVEDENI TEKST JEST DA JE KAZALIŠTE SJENA SA SVOJIM RIJEČIMA IZ SJENE POSTIGLO USPJEH I U RIJECI TE ĆE SUDJELOVATI NA DRŽAVNOJ SMOTRI LiDraNo 2015. U ŠIBENIKU OD 23. DO 27. OŽUJKA 2015.

PONOSNI SMO NA SVE SUDIONIKE I NJIHOVU MENTORICU NATAŠU BEZIĆ TE IM ŽELIMO USPJEH I U ŠIBENIKU!