Popis radionica za Dane poticajne nastave - viši razredi

Autor: Administrator , 19. 2. 2015.

„ I HAVE A DREAM“ (Martin Luther King) performans radionica

SADRŽAJ RADA:

Bazirat će se na govoru Martina Luthera Kinga. Tema je općenito diskriminacija i netolerancija u društvu. Učenici će zajedno s voditeljima osmisliti scenarij i koreografiju te prezentaciju ili videozapis koji će pratiti izvedbu.

„ SANJARICA“

• Istraživački rad – tumačenje snova kod starije populacije,
  • Blog – objava rezultata istraživačkog rada,
  • Sanjarica – izrada dječje sanjarice na hrvatskom i engleskom jeziku, kraća verzija na hamer papiru.

„PRIČE ZA LAKU NOĆ“

SADRŽAJ RADA:

Upoznavanje s književnicima koji su pisali priče za laku noć. Čitanje i analiza književnih tekstova. Odabir tema i motiva za samostalni stvaralački rad. Pisanje priča (na hrvatskom i talijanskom jeziku). Čitanje, analiza, obrada te ilustracija vlastitog uratka.

„ SANJAM BUJE“

SADRŽAJ RADA:

Buje nekad i danas, povijesni pregled kroz izradu fotografija značajnijih građevina i spomenika, njihov opis i objašnjenje zašto su važne i što predstavljaju. Učenici će fotografirati Buje na terenu te će iznijeti svoja mišljenja – sanje – kako vide Buje u budućnosti.

„ SANJAM U BOJI“

SADRŽAJ RADA:

Snimanje filma. Osmišljavanje priče,scenografije i režiranje.

„ PLESNA RADIONICA“

SADRŽAJ RADA:

Učenici će upoznati osnove plesnog izražavanja te usvojiti elemente suvremenog plesa. Od poznatih i prihvatljivih elemenata stvarati će nove sekvence do završne koreografije.

„ SLATKI SNOVI“

SADRŽAJ RADA:

Pečenje kolača. Kuhanje nekih jela.

„ SANJAM NEBO“

SADRŽAJ RADA:

Raditi makete životinja, ljudi, prirode…, lijepiti i crtati plakate, napisati tekst „Kako je u nebu“ odnosno sanjam nebo na dječji način. Učenici crtaju, lijepe, režu, pišu i po potrebi recitiraju.

„HIP HOP SANJARENJE“

SADRŽAJ RADA:

Na zadanu glazbenu podlogu učenici ritmiziraju (mogu i pjevne dionice) tekstove koji opisuju njihove snove (rap), izvode rap u rimi uz nastojanje da se tijekom izvedbe zabavljamo.

„RADIONICA ZA TEHNIČKU PRIPREMU, NOVINARSTVO I PREZENTACIJU“

SADRŽAJ RADA:

Praćenje i fotografiranje rada svih radionica, izrada PPT prezentacije i biltena, intervjuiranje. Prezentiranje na platnu u kino sali, vođenje – konferansa- prezentacije u dvorani.