Glazbena škrinjica - pjesmarica naše škole

Autor: ana nilaš, 29. 12. 2014.

U ponedjeljak, 22. prosinca predstavjena je pjesmarica naše škole - Glazbena škrinjica. Tijekom godina učenici su u nju spremali svoja blaga - pjesme, recitacije, likovna djela. Napokon, osvanula je u prekrasnom i veselom izdanju Profil Internacionala. Izdavanje ne bi bilo moguće bez potpore roditelja naših učenika koji su vrijedno pripremali slastice koje su  zatim učenici i učitelji nudili na sajmovima te tako prikupljali potrebna sredstva.

Učiteljica Deniza Gjini bila je prije svega nadahnuće te prava mentorica ovim kreativnim i umjetničkim glavicama. Učiteljica Nataša Bezić prikupljala je likovne radove koji su pohranjeni u Škrinjicu, a zatim je i izradila naslovnicu, dok je učiteljica Aleksandra Bazina fotografijom bilježila stvaranje pjesmarice. Učiteljice Brigitta Rittgasser i Linda Ahel Arčić te Milojka Maračić zaslužne su za dio maštovitih tekstova pjesama. Učiteljice i učenici posebno su se zahvalili našoj ravnateljici Rosani Jović koja je uvijek spremna dati podršku ovakvim vrijednim projektima.

A što se se sve u Škrinjici nalazi? Osim deset pjesama s CD-a Na krilima prijateljstva koji smo nedavno izdali, u Škrinjici se nalazi još mnogo pjesama o ljubavi, prijateljstvu, miru, prirodi, ali i o svijetu bajki i dobrih vila te cjeloviti mjuzikl koji su također učenici skladali, mjuzikl Srcem sasvim jasno čujem

Zavirite i vi u našu Glazbenu škrinjicu, zasigurno će vas crteži očarati, a note i tekstovi ponijeti u veseli glazbeni svijet.