Dodjela nagrada "Ivo Balentović" u Novigradu

Autor: ana nilaš, 12. 6. 2014.

Ogranak Matice hrvatske Umag  i ove je godine dodjeljivao nagrade „Ivo Balentović“ za najbolje prozne i poetske uratke osnovnih i srednjih škola s područja Bujštine. Učenici naše škole ove su godine bili zaista veoma uspješni. Christina Veseli bila je na prvom mjestu sa svojim proznim djelom Zaljubio sam se pa što?, a Dora Hrelja na drugom mjestu u čak dvjema kategorijama – za prozno djelo Moji najbolji prijatelji tata i mama i za pjesmu Čežnja. Učenica Paola Valenta dobila je nagradu za treće mjesto s pjesmom Modri šumor vječnosti. Ostali učenici, koji nisu bili na prvim trima mjestima, dobili su pohvalnice, a to su Ivana Franković za prozni rad Kako je postalo Buje, Lucija Vukdedović za Pismo djedu Božićnjaku, Martina Veseli za Božićnu bajku, ponovno Dora Hrelja za pjesmu Bila jednom jedna pjesma, Lara Kozlović za pjesmu Pomlad i Gaia Bogolin za pjesmu Još niman pravo glasa.

Svečana podjela održana je danas u Osnovnoj školi „Rivarela“ u Novigradu u 12 sati. Nažalost, većina nagrađenih učenica nije mogla prisustvovati pa su učenice Martina Veseli i Ivana Kozlović preuzele nagrade u njihovo ime. Čestitamo svim učenicama i posebno njihovoj mentorici Sonji Buljević.