Trodnevni izlet sedmaša u Međimurje

Autor: ana nilaš, 5. 6. 2014.

U ranim jutarnjimsatima uputili smo se prema Međimurju. Naša prva stanica bio je Varaždin, a nakon toga posjetili smo i Ludbreg, jedan od povijesnih gradova Hrvatske. Razgledali smo dvorac Bathany i Svetište predragocjene krvi Kristove. Zatim smo panoramski razgledavali donji dio Međimurja, te uzvodno uz rijeku Muru do Murskog Središća. Vidjeli smo razne spomenike i mnoštvo povijesnih utvrda. Kasnije smo stigli u naše apartmane u kompleksu sa Sv. Martinom na Muri (toplice) te se kasnije odmarali u njihovim prekrasnim bazenima nakon isrpljujućeg hodanja.

Drugi dan u prelijepome Međimurju uputili smo se prema Čakovcu, gradu Zrinskih, te kasnije razgledali crkvu sv. Nikole Biskupa te palaču Zrinskih. Posjetili smo i edukacijski centar regionalnog parka Mura-Drava u Križovcu i prvo eksploatacijsko polje nafte u Paklenici. Vratili smo se natrag na ručak te  nastavili s programom. Vratili smo se u večernjim satima pa smo se opet išli zabavljati i odmarati u toplicama.

Treći dan, i zadnji u Međimurju, nakon doručka smo posjetili tvornicu tjestenine Marodi i krenuli prema Hrvatskom zagorju. Panoramski smo razgledali trakošćanske ceste i krajeve, a kasnije posjetili i razgledali dvorac Trakošćan. Poslije obilaska dvora uputili smo se prema Krapini i posjetili Muzej krapinskih neandertalaca koji nosi epitet najsuvremenijeg hrvatskog muzeja.

U popodnevnim satima krenuli smo prema našoj dragoj Istri, uz kraće zadržavanje u svetištu Marije Bistrice. Svi smo stigli veseli, a opet umorni od puta, na školsko parkiralište gdje su nas čekali naši roditelji. Učenici su krenuli kući s najljepšim uspomenama s ovog izleta!

Edi Kačarik, 7. b