I ove smo godine bili kreativni i maštoviti

Autor: Sonja Buljević, 2. 6. 2014.

Tko želi nešto naučiti, naći će način, tko ne želi, naći će izliku. (P. Picasso)

Pored izvrsnosti u učenju, jedan dio naših učenika izvrsni su i u raznim slobodnim aktivnostima pa tako postižu izvrsne rezultate u sportu, glazbi, kreativnom pisanju i likovnom izražavanju. Tako smo i ove školske godine sudjelovali na raznim literarnim natječajima i postigli zapažene rezultate.

Za najljepši dječji putopis Putopisnice 2014. U Koprivnici nagrađena je učenica Ivana Brčić, 8.r., Ivana je dobila  i nagradu na literarnom natječaju „Ivica Kičmanović“ MH Zaprešić, a na istom natječaju pohvaljeni su radovi Cristine Veseli,8.r Zaljubila sam se pa što i Ive Šantića, 5.b Moji najbolji prijatelji mama i tata. Ive Šantić dobio je i 2. nagradu  na literarnom natječaju „Povist mista moga (legende i priče moga kraja) u Rogoznici za rad Legenda o Brijunima, a njegov rad posebno je izdvojen i na natječaju „Nazor i mi“ na temu Pišemo bajku u Postirama.

S uspjehom smo sudjelovali i na  literarnim natječajima „Poj riči materinske“ Primošten, „Hrvatska kulturna baština“ Donji Muć i Haiku natječaj Krapina.

Ove je školske godine, s uspjehom, grupa učenika radila u radionici kreativno pisanje pa smo oslikane haiku  pjesme (haige) poslali na natječaj u daleki Japan i dobili pohvalu. Pohvaljeni su radovi: Nine Kalin,7.b, Arona Gjinija i Ive Šantića, 5.b te Lucije Vukdedović i Erika Vesnavera,5.a

Nina, Aron, Ive i Erik pod mentorstvom učiteljice Nataše Bezić i Sonje Buljević izradili su svoje slikovnice s kojima je naša škola po prvi puta sudjelovala na natječaju „Moja prva knjiga“ u organizaciji Udruge Kalibra iz Karlovca i od ukupno 876 slikovnica koliko ih je pristiglo na natječaj naši su se učenici našli među nagrađenima, među drugonagrađenima je Nina Kalin, među trećenagrađenima Aron Gjini, a među posebno nagrađenim Ive Šantić i Erik Vesnaver za svoje autorske slikovnice (tekst i crtež).

Uspješno smo sudjelovali i na literarnom natječaju "Tin i ja" Vrgorac gdje je pohvaljen rad učenice Marijane Glišič, 8.r

Već tradicionalno sudjelovanje na literarnom natječaju "Ivo Balentovič" u organizaciji Ogranka Matice hrvatske Umag i ove nam je godine donijelo hrpu nagrada i pohvala, za svoje literane radove nagrađeni su  pohvaljeni učenici:

Poezija: Dora Hrelja, Paola Valenta, 8.r.  Lara Kozlović i Gaia Bogolin,5.a

Proza:  Cristina Veseli, Dora Hrelja, Martina Veseli, 8.r., Ivana Franković, 5.b i Lucija Vukdedović, 5.a

Uspješni smo bili i na  20-tom literarnom natječaju u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta Buje- Proljetni natječaj 2014. U kategoriji nižih razreda prvu nagradu podijelili su Emrah Softić, 3. r. i skupni rad 2.r. U kategoriji viših razreda prvu nagradu osvojio je Erik Veznaver, 5. a, a pohvaljen je rad Paole Valenta, 8.r. U kategoriji likovnih radova za niže razrede prvu nagradu diobili su učenici 4.r.

Čestitamo našim učenicima na postignutom uspjehu s željom da i nadalje budu kreativni i maštoviti u svom radu, a ostalim učenicima neka ovo bude poticaj da i oni otkriju svoju kreativnost, bilo u literarnom bilo u  likovnom izričaju.