Autor: Dražen Hinek, 22. 11. 2021.

Učenici i učitelji naše škole i ove su godine u srijedu, 17. studenoga na različite načine obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Likovnim radovima, prigodnim pjesmama i paljenjem svijeća obilježili smo taj važni trenutak hrvatske povijesti, da se nikada ne zaboravi!

U tjednima koji su prethodili Danu sjećanja učenici viših razreda naše škole koji pohađaju Likovnu radionicu pod vodstvom učiteljice Nataše Bezić naslikali su mural koji odaje počast velikoj žrtvi grada Vukovara. Dva lika koji se naziru u daljini podsjećaju na vukovarske heroje, njihovu nezapamćenu hrabrost i ljudskost u najtežim trenutcima.

Članice Pjevačkoga zbora pod vodstvom učiteljice Denize Gjini, u nešto smanjenom opsegu zbog epidemioloških mjera koje su na snazi, uvježbale su i snimile dvije prigodne pjesme koje možete poslušati u nastavku.
Pjesmu Stoji grad, autora Hrvoja Hegedušića, otpjevalo je pet učenica sedmoga razreda, a pjesmu Moja domovina autora Zrinka Tutića i Rajka Dujmića pjeva dio članova Pjevačkoga zbora.

I mlađi učenici naše škole te učenici Posebnoga odjela na različite su načine iskazali svoje suosjećanje s Vukovarom i Škabrnjom. Zapalili su svijeće na stubištu ispred škole i sa svojim učiteljicama porazgovarali o značenju i važnosti ovoga dana, a mnogi su izrađivali različite radove koje možete pogledati u galeriji fotografija.

Neka se nikad ne zaboravi, neka se nikad ne ponovi!

Majda Čolak, mag.educ.croat.