Osnovna škola Mate Balote Buje

> Vijesti

"Mali projekti za bolje sutra" – Senzorni park Buje

Autor: Administrator , 12. 1. 2021.

Tijekom listopada i studenog 2020. godine, naša je škola sudjelovala u ostvarenju zanimljivog i jedinstvenog projekta - Senzorni park Buje. Riječ je o prvom takvom parku u Istri.  Projekt je većim dijelom financirala Zaklada za poticanje partnerstva Istra, dok je dio novca dobiven preko natječaja "Mali projekti za bolje sutra", a vlastitim sredstvima pomogli su i mnogi donatori. Nastao je na inicijativu bujske Udruge ZiiD i Udruge umirovljenika Bujštine. Pomogli su i mnogi volonteri Udruge, članovi Udruge umirovljenika Bujštine, Speleološkog društva Buje, Zajednice Talijana Kaštel, NTC-a Sophia centar Buje, OŠ Mate Balota, TOŠ Edmondo de Amicis, TOŠ Galileo Galilei iz Umaga te mališani bujskih vrtića i korisnici Centra za inkluziju.

Učenici naše škole, koji pohađaju Likovnu radionicu,  pod mentorstvom učiteljice Nataše Bezić, oslikavali su kućicu, stol i dvije klupice od prirodnog materijala. Slikali su akrilnim bojama, a čitav se proces rada odvijao u prostoru Civitasa, nedaleko naše škole. Kućica je napravljena od starih paleta, klupice i stolovi od drvenih ploča. Tijek nastanka radova može se vidjeti na priloženim fotografijama.

Osnovni cilj parka je pobuđivanje osjetila, poput vida, sluha, njuha i opipa, a sve kroz različite materijale, teksture, boje i mirise. Zamišljen je kao “živi organizam” koji će disati s građanima i njihovim potrebama. Senzorni park je zamišljen kao mjesto gdje će se okupljati i kvalitetno zajednički provoditi vrijeme djeca, mladi i stariji, s obzirom na to da je pokraj parka boćalište kojeg ponajviše koriste umirovljenici.

Park je otvoren 7. studenog 2020.godine.

Nataša Bezić, prof.

« Siječanj 2021 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Mate Balote Buje / Školski brijeg 2, HR-52460 Buje / os-mbalote-buje.skole.hr / ured@os-mbalote-buje.skole.hr