Osnovna škola Mate Balote Buje

> Vijesti

Tea Time Christmas Party

Autor: ivana kosanović, 22. 12. 2020.

Naša mala područna škola u Brtonigli jednoga se običnog četvrtka u prosincu pretvorila u okrilje britanske kulture, vraćajući nas u neka davna, tradicionalna vremena ispijanja čaja. Učiteljice PŠ Brtonigla, Vlatka i Ilijana, u suradnji s učiteljicom Ivanom iz engleskog jezika, organizirale su 17. prosinca Tea Time Christmas Party – tradicionalnu britansku čajanku, na uistinu tradicionalan način!

Svi učenici obukli su se poput malih dama i lordova jer znamo da je propisana elegancija ključ popodnevne čajanke; toga jutra učili smo i pravilan bonton te hodogram kada je u pitanju britanska čajanka, koja je razlika između afternoon tea i high tea, kako se spravlja kvalitetan Earl Grey čaj te koja se sva jela tradicionalno pripremaju za čajanku, uz poseban naglasak na to i kako se jedu (da, i za to postoje propisana pravila!).

Naposljetku, naučili smo pjevati i tradicionalnu dječju pjesmicu „I'm a little teapot”. Nakon cijelog dana provedenom u britanskom ozračju elegancije i tradicije, mi znamo što odgovoriti ako nas netko upita, „Fancy a cuppa?”, znate li i vi?

« Siječanj 2021 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Mate Balote Buje / Školski brijeg 2, HR-52460 Buje / os-mbalote-buje.skole.hr / ured@os-mbalote-buje.skole.hr