Događanja u PŠ Brtonigla u listopadu

Autor: Administrator , 5. 11. 2019.

Posjet prometne policije PŠ Brtonigla

U listopadu, našim prvašićima u posjet su stigli prometni policajci Vlatko Možar i Tomica Balasko. Održali su predavanje  o sigurnom ponašanju u prometu. Nakon vrlo zanimljivog  predavanja o pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu, učenici su imali priliku postavljati pitanja o prometu i sigurnosti. Bilo je tu zanimljivih pitanja i odgovora. Ovim susretom učenici su stekli nova znanja koja su imali priliku pokazati na Biciklijadi organiziranoj na ulicama Brtonigle.

Na Biciklijadi su sudjelovali polaznici dječjeg vrtića Kalimero te učenici talijanske i hrvatske područne škole. Našlo se tu mnoštvo prometala: bicikala, koturaljki, romobila... Na malim glavicama šarenile su se kacige kao dio obvezne opreme. Ulicama Brtonigle pod sigurnim vodstvom prometnog policajca Vlatka Možara i učiteljica, djeca su veselo krenula u svoju avanturu. Pokazali su zavidno znanje o poznavanju pravila i ponašanju u prometu.

Bila je to još jedna uspješna suradnja naših mališana i policije.

učiteljica Vlatka Grubor

Kad se male i velike ruke slože u Brtonigli…

Povodom akcije „Zasadi drvo, ne budi panj“ mališani Brtonigle (Osnovna škola Mate Balote Buje, Talijanska osnovna škola Edmondo de Amicis Buje , vrtić „Kalimero“) susreli su se u cilju sadnje drveća. Sadnja se odvijala u Dudovoj ulici gdje su učenici zasadili četiri duda (murve).

Sve je započelo veselom dječjom pjesmom „Kad se male ruke slože“, nakon koje su učenici PŠ Brtonigla imali uvodnu riječ i kratku recitaciju. U samom događaju sudjelovali su i predstavnici općine Brtonigle koji su kupili sadnice te pomogli malim rukama uljepšati dvorište škole i vrtića.

učiteljica Ilijana Trento