Tradicijska glazba u Istri – Noel Šuran, terenska nastava iz glazbene kulture

Autor: Deniza Gjini, 22. 11. 2018.

U ponedjeljak, 19. studenog  realizirana je planirana terenska nastava iz glazbene kulture za učenike četvrtih i skupinu učenika od petih do osmih razreda.

U suradnji sa udrugom Glazbeni poučak iz Pule, realizirana je glazbena predstava „Tradicijska glazba u Istri“ koju izvodi istarski poznati etnomuzikolog, prof.  Noel Šuran. Gospodin Noel nas je puno naučio o tradicijskim istarskim glazbalima te nas je oduševila činjenica da osobno svira na svim glazbalima. Osim glazbala širili smo znanja o istarskoj ljestvici te o posebitom dvoglasnom pjevanju tradicijskih napjeva u Istri, na tanko i debelo. Nakon predstavljanja glazbala, organizirana je i glazbena radionica u kojoj su se učenici uključili te zasvirali u veselom improviziranom orkestru koji je odlično zazvučio!

Terensku nastavu organizirala je učiteljica glazbene kulture Deniza Gjini u suradnji s učiteljicama četvrtih razreda koje su i popratili njihove učenike: Mateja Benić Hamzić, Ana Sušek, a kao ispomoć i učiteljica Filomena Škare.

Zahvaljujemo POU na suradnji te pruženoj mogućnosti za realizaciju koncerta i glazbene radionice, a naše učenike pohvaljujemo za primjerno ponašanje tijekom koncerta te za izniman interes i aktivno sudjelovanje u glazbenoj radionici!

Deniza Gjini, prof. glazbene kulture